در جلسه علنی امروز مجلس::
تعدادی از نمایندگان در تذکری به وزیر کشور خواستار برکناری و عزل فوری استاندار خراسان جنوبی به علت عدم پایبندی به موازین شرعی شدند
متحصنین با به نتیجه نرسیدن درخواست عزل استاندار، روز چهارم را هم به تحصن می پردازند.
امام جمعه چابهار گفت: استاندار خراسان جنوبی درباره دین نظر می دهد و می گوید رقص مختلط زن و مردم چه ضربه ای به اسلام می زند، چه اشکالی دارد؟ چیزی که مراجع بالاتفاق؛ و هیچ مرجعی آن را جایز نمی داند، فتوا می دهند که رقص زن و مرد جایز است.
روحانیون خراسان جنوبی در تحصن اعتراضی به سخنان سخیف استاندار
امام جمعه شهرستان طبس گفت: با توجه به اتفاقات ناگوار هفته ها و ماه های گذشته، تا زمانی که وزارت کشور نسبت به عزل استاندار هنجارشکن استان خراسان جنوبی اقدام ننماید، تحت هیچ شرایطی، کوتاه نخواهیم آمد.
فرماندار قاین گفت: جنجالی که برخی در پی سخنان استاندار محترم ایجاد کردند، افرادی که خود را الگو معرفی می کنند هیچ ابایی از دروغ، تهمت، تخریب ، تهییج، غیبت و شانتاژ ندارند و خیلی راحت دروغ می گویند
بیانیه روابط عمومی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی:
اظهارات خلاف شرع و غیر منطقی استاندار را محکوم نموده و به هیچ صورتی این گونه مواضع قابل توجیه و دفاع نیست، لذا نیاز است وی ضمن توبه به درگاه خداوند سبحان و عذرخواهی از مردم ولایتمدار و در راس آنها نماینده محترم ولی فقیه در استان پاسخگوی عمل اشتباه خود باشد.
سخنان سخیف استاندار خراسان جنوبی و نامه تهدیدآمیز استانداری، واکنش مردم و ائمه جمعه را در پی داشت و مردم وائمه جمعه در نماز جمعه این هفته خواستار عزل استاندار شدند.
امام جمعه سرایان گفت: استاندار باید از مردم انقلابی استان رسما عذرخواهی نمایند والا اجازه بر هم زدن اتحاد، همدلی و انسجام بین نیروهای ارزشی و انقلابی استان را به ایشان نخواهیم داد.
اخیرا مدیر کل امور سیاسی استاندار نامه ای به دستگاه های امنیتی استان ارسال کرده که ضمن بیان عباراتی به نوعی توهین به جامعه انقلابی و متدین و اعتراضات به حق انان در خصوص سخنان نادرست استاندار و همچنین ائمه محترم جمعه و روحانیت بزرگوار برداشت می گردد .
در دیدار مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور مطرح شد؛
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با کمال شگفتگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی استانداری وجود دارد اشک می ریزند برای استان ما که چرا خلاف شرع در استان ما کمتر انجام می شود؛ این از عجائب روزگار است؟

صفحه‌ها

اشتراک در خبرهای استانی